В.о ректора Київського аграрного університету НААН, професор Олександр Никитюк на запрошення організаційного комітету за дорученням Національної академії аграрних наук України взяв участь у міжнародних заходах AgraME, які проходили 9-10 жовтня у Дубаї (ОАЕ).
AgraME – це найбільша щорічна світова подія в галузі сільського господарства, що має 13-річну історію, де зустрічаються професіонали в сфері сільського господарства, аквакультури, вертикального землеробства та виробництва свіжих продуктів. Цього року в організованих заходах: конференції, семінарах, сільськогосподарській виставці взяли участь понад 4 000 учасників, 120 компаній-експонентів з ОАЕ, Німеччини, Італії, Туреччини, Малайзії, Індії, Нідерландів, всього з 30 країн світу. Заходи були застережені на п’яти основних секторах: садівництво та вирощування у закритому ґрунті, годівля та здоров’я худоби, AgTech, AgraME Fresh та аквакультура. Презентація останніх досягнень та сучасних тенденцій в сільському господарстві, обговорення та жвава дискусія серед учасників AgraME переосмислюють майбутнє виробництва продуктів харчування, демонструють провідні світові технології та методи сталого розвитку сільського господарства, що допомагає доповнити урядові ініціативи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки у світі, з особливим акцентом на регіоні Близького Сходу Північної Африки (MENA).
Серед ключових тем, які були презентовані на конференції, основну увагу було сфокусовано на пошуку ефективних шляхів зі створення сталого продовольчого забезпечення в посушливих ландшафтах, адаптивних стратегій, таких як стійкі сорти сільськогосподарських культур, кліматично-розумні методи ведення сільського господарства, на тому, як уряди країн можуть модифікувати або запровадити нову політику для підвищення продуктивності у сільському господарстві із меншим використанням і меншою інтенсивністю сільськогосподарських ресурсів, одночасно захищаючи навколишнє середовище та природу. Активно обговорювались питання щодо використання космічних технологій, включаючи дистанційне зондування і аналіз даних, для покращення точного землеробства і оптимізації врожайності сільськогосподарських культур, екологічних та економічних переваг практики сталого сільського господарства з акцентом на відновлювальне землеробство, агроекологію та поглинання вуглецю.
На зустрічі з представниками університету Халіфа Олександр Никитюк підкреслив, що сільськогосподарська галузь стрімко розвивається завдяки інноваціям, новим технологіям та продовольчій безпеці і щоб відповідати щоденним викликам та очікуванням споживачів і фермерів, необхідно об’єднувати зусилля освітян і науковців з різних країн. В ході зустрічі було досягнуто домовленість щодо співпраці між університетом Халіфа та Київським агарним університетом НААН.