25 квітня 2025 року відбулась знакова подія – UkraineOncoglobal 2025. Цей освітніє проєкт в рамках якого проведена науково-практична конференція є унікальним всеукраїнським форумом, що об’єднує експертів з онкології та інших медичних спеціальностей. Профілактика, діагностика та лікування онкологічних хвороб – є одним з першочергових напрямків, яким займаються лікарі різних спеціальностей, і взаємодія з онкологами є вкрай важливими для досягнення високих результатів в онкологічній допомозі
Однією з секцій UkraineOncoglobal 2025 була ендокринологічна онкологія, на яку у якості експертів були запрошені науково-педагогічні працівники кафедри охорони здоров’я факультету післядипломної освіти та підвищення кваліфікації Київського аграрного університету: завідувач кафедри доцент к.м.н. Андрій ДІНЕЦЬ та професор д.м.н. Максим ГОРОБЕЙКО, який також був модератором зазначеної секції. Ці науково-педагогічні працівники є експертами в галузі ендокринної хірургії, ендокринології і відповідно представлення сучасного стану проблем в ендокринологічній онкології фахівцями високого рівня на UkraineOncoglobal 2025. Доповіді Дінця А.В. та Горобейка М.Б. проведені також з урахуванням системи безперервного професійного розвітку (БПР) лікарів, до якої також входить Київський аграрний університет. Фахівці нашого університету обговорили нагальні питання ендокринології та ендокринної хірургії в мультидисциплінарному колі ендокринних хірургів, ендокринологів, онкологів, радіологів за проблемам галузі та доповіли широкому колу слухачів сучасні підходи та протоколи в профілактиці, діагностиці та лікуванні раку щитоподібної залози, злоякісних пухлин наднирників, нейроендокринних пухлин, а також ролі порушення метаболізму та обміну речовин у розвитку та прогресуванні злоякісних новоутворень. Учасники форуму – лікарі, інтерни, студенти-медики.
Завідувач кафедри охорони здоров’я Андрій ДІНЕЦЬ в доповіді «Онкогенез, прогресування та рецидиви злоякісних пухлин: роль ожиріння, гіперглікемії, інших розладів метаболізму та обміну речовин» представив поточні дані щодо ризику злоякісних новоутворень та їх прогресування внаслідок наявності ожиріння та надлишку ваги, на основі власних досліджень, що проводяться на кафедрі та клінічних базах, а також опираючись на міжнародний досвід. Ожиріння – не тільки метаболічна та косметична проблема, а також суттєвий достовірний фактор ризику щодо розвитку як мінімум 13 різних злоякісних пухлин, в т.ч. раку щитоподібної залози, через суттєвий негативний вплив на молекулярно-генетичні механізми онкогенезу. Тому схуднення та контроль над нормальною вагою є важливим елементом профілактики злоякісних пухлин, що можливо досягти з допомогою лікаря-ендокринолога. Власні результати, озвучені завідувачем кафедри охорони здоров’я показують високі показники успішних кейсів лікування ожиріння, що досягається шляхом застосування сучасних протоколів та з урахуванням тривалого досвіду роботи ендокринологом та ендокринним хірургом.
Професор кафедри охорони здоров’я д.м.н. Максим ГОРОБЕЙКО, експерт в галузі ендокринної хірургії, співзасновник Асоціації ендокринних хірургів України, модерував сесії, та мав доповідь на тему “Стратифікаційний пацієнто-орієнтований підхід до лікування високодиференційованого раку щитоподібної залози” представив поточний стан проблеми в зазначеній ендокринній патології. Рак щитоподібної залози – найпоширеніше злоякісне новоутворення цього органу, що є центральним органом ендокринної системи, що регулює всі обмінні процеси в організмі. Представлені професором кафедри охорони здоров’я дані, свідчать про необхідність ранньої діагностики та лікування раку щитоподібної залози, та провідну роль хірургічного лікування, та пацієнт-центрованого підходу, що дає високі результати щодо виживання таких пацієнтів та низького рівня рецидивів. Важливим аспектом при діагностиці та лікуванні раку щитоподібної залози є післяопераційний моніторинг пацієнтів, врахування молекулярно-генетичних та епігенетичних особливостей біологічної агресивності пухлин, тщо також виконують ендокринні хірурги з застосуванням свого досвіду та міжнародних гайдлайнів.








За матеріалами кафедри охорони здоров’я