Активне співробітництво Київського аграрного університету НААН з провідними університетами світу формує платформу для проведення якісних наукових та інноваційних досліджень, сприяє підвищенню якості освіти, що забезпечує зміцнення позицій та конкурентоспроможності навчального закладу у світовому освітньому та науковому просторі.
З 28 по 31 жовтня проходили робочі зустрічі в. о. ректора Київського аграрного університету НААН проф. Олександра Никитюка, першого проректора проф. Олесі Линовицької, проректора з науково-педагогічної роботи, проф. Інноли Новикової, зав. кафедри охорони здоров’я, доц. Андрія Дінця з представниками Шведського університету сільськогосподарських наук. В обговоренні зі шведської сторони взяли участь Geir Loe, керівник міжнародного відділу з питань освіти, Sara Gräslund, керівник SLU Global, Brendan McKie, старший викладач кафедри екології чистої води, Brian Kuns, старший викладач кафедри міського та сільського розвитку, Richard Johnson, професор кафедри водних наук та оцінювання.
Метою зустрічі було опрацювання пропозицій щодо спільних проєктів, визначення ключових пунктів по оформленню відповідних заявок для участі у конкурсах за програмою Еразмус, грантовій програмі Уряду Швеції, з’ясування термінів, відповідальних за напрями. На зустрічі Олеся Линовицька презентувала наукові напрями, за якими КАУ НААН проводить дослідження і має результати, особливу увагу звернула на нові проєкти, які будуть започатковані у наступному році. Олександр Никитюк зауважив щодо необхідності поширення досвіду Шведського університету сільськогосподарських наук з впровадження принципів сталого розвитку в різні сфери діяльності, оскільки SLU є провідним інститутом у питаннях стійких продовольчих систем, сталого розвитку міст, One Health, проблем морських екосистем, управління природними ресурсами, політики та планування. Brendan McKie запропонував провесті курс лекцій для студентів КАУ з питань сталого розвитку в містах. На зустрічі з науковцями з університету Упсала О. Линовицька акцентувала увагу, щодо необхідності підтримки територіальних громад в соціальних питаннях, проведення навчання для місцевого населення, особливо коли проблеми загострилися на тлі земельної реформи, та військових дій. Ildikó Asztalos Morell підтримала пропозиції щодо проведення спільних досліджень серед населення постраждалих територій.