World Economic Forum: П’ять ключових трендів, що формують новий світ трудової сфери

Five key trends shaping the new world of work.

  • У трудовій сфері відбуваються зміни як через пандемію, так і через структурні зміни, що лежать в її основі.
  • Компанії реструктуризуються з метою підвищення ефективності та набирають персонал за навичками, а не за потенціалом, тоді як таланти дуже мобільні.
  • Цифрові навички стають все більш важливими для працевлаштування працівників.

Від явища «тихого звільнення» до великої відставки, постпандемічне небажання працівників повертатися до офісу було добре задокументовано. Є й інші зміни, що відбуваються в результаті подальшого уповільнення економіки: пропозиції про працевлаштування були скасовані на тлі звільнень в технологічних компаніях, які часто розглядаються як маяки зростання, а дефіцит навичок STEM призвів до закликів з розвитку програм підвищення кваліфікації та перекваліфікації на робочому місці та глобальної боротьби за таланти. Але багато тенденцій, які ми зараз спостерігаємо у трудовій сфері, виникли ще до пандемії COVID-19.
Ось п’ять змін, які, схоже, будуть мати вплив:

1) Реструктуризація компаній для підвищення ефективності

Зміни в галузевих структурах і порушення бізнес-моделей спонукали компанії до реструктуризації для досягнення актуальності та конкурентоспроможності…

2) Перехід до найму на основі кваліфікації

Зіштовхнувшись із необхідністю досягати коротко- та середньострокових результатів, компанії все частіше наймають працівників із навичками, підкріпленими досвідом, і менше — із потенціалом…

3) Мобільність талантів

Глобальна війна за кваліфіковані таланти призвела до величезних можливостей для деяких працівників переміщатися між місцями роботи, галузями та країнами…

4) Зростання «роботи» та зниження «зайнятості»

Поява платформних компаній докорінно змінила правила працевлаштування . Такі компанії, як Uber, створили можливості роботи для близько 5 мільйонів водіїв у всьому світі, не підписуючи жодного трудового договору водія…

5) Центральне значення цифрових навичок

Цифрова трансформація галузей призвела до масових зрушень у світі праці. Організації в усіх секторах, від агробізнесу, фінансів і виробництва до ЗМІ, трансформуються в технологічні компанії. У цьому контексті «працевлаштування» – це не лише про «м’які навички», такі як спілкування, співпраця, критичне мислення та емоційний інтелект. Оскільки цифрові платформи в додатках штучного інтелекту, робототехніці та Інтернеті речей проникають на робоче місце, навички працевлаштування будуть все більше зосереджені на використанні цих цифрових технологій на роботі.

Докладніше на сайті weforum.org >>>